Senegalski Mi-24 na pokładzie AN-124

Senegalski Mi-24 wyremontowany przez Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 odlatuje z lotniska w Łodzi na pokładzie AN-124 – jednego z największych samolotów transportowych na świecie

W środę 8 lutego 2017 roku na lotnisku im. W. Reymonta w Łodzi wylądował jeden z największych samolotów transportowych na świecie – An-124 Rusłan. Celem lądowania samolotu był transport śmigłowca Mi-24 – wyremontowanego w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 S.A. w Łodzi dla Senegalskich Sił Powietrznych – do Dakaru. Mi-24 przeszedł w WZL-1 kompleksowy remont generalny, zakończony w dniu 12 stycznia 2017 roku odbytymi oblotami przy udziale mieszanej załogi – polskiej i senegalskiej.

Dla WZL-1, które są jedną z wiodących spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej, współpraca z partnerem senegalskim jest możliwością zaprezentowania swoich olbrzymich kompetencji w zakresie remontów śmigłowców rodziny Mi na rynkach międzynarodowych, a tym samym pozyskania nowych zagranicznych klientów.

Transport śmigłowca Mi-24 na lotnisko to szeroko zakrojone i zrealizowane z sukcesem przedsięwzięcie logistyczne, które możliwe było dzięki ścisłej i profesjonalnej współpracy WZL-1 z Portem Lotniczym Łódź im. W. Reymonta. Obydwie instytucje od wielu lat nie tylko dzielą ze sobą obszar lotniskowy i okołolotniskowy, ale również współdziałają w wielu obszarach biznesowych, które dzięki takim projektom pozytywnie rokują na przyszłość.